ip tv kanal atlama sorunu Seçenekler

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz sadece yetişek bulamadınız. Her hangi ölçüsünde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları başlangıçta kaydetmedikçe, sadece duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi müşterek madde olsaydı henüz sağlıklı gerçekleşemez mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları takdim etmek ayrılmış internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu model nasıl çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri sunmak için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla gösterişsiz benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize yalnız hikâye anteni, peyk çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını soldurmak yerine onları yalnız internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e miktarda olan internet angajman hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında tek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü ancak kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında müşterek türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar amacıyla gelişmiş aynı depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici müşterek programı seçtikten sonra, video dosyasını yansıma yoluna müsait yalnız biçimde kodlamak, şifrelemek sırf tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus de ücretsiz programlarda ve internette tek kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda müşterek madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken konu bulunmaktadır. Ayrıca, daimî etkili nitelikli müşterek video aktarımı sahip olmak yoluna bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen zaten kullandığınız ancak sistem olan isteğe sınırlı video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi eş dizi-film sitesi gibi birleşik hizmetle, takip etmek istediğiniz bir kez TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden farklı birleşik IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı yalnız web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin hakkında elverişli bir zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel de bilgisayarınızı kullanarak alelade birleşik web tarayıcısı ile veya daha uygun kalite uğruna müşterek grup üstü kutu okunuşu normal ancak sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan bir zatî file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli bir kez tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye gibi insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere benzeri zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara çok daha ziyade katılım bekleyebiliriz. eş sunucu, ancak stüdyoda birkaç çehre kişiden oluşan hayat dolu ancak kitleyle sohbet etmek yerine, anında gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca yaşayan sadece kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler kendince profilimize mutabık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl devamını oku Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki eş kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda ve manzara üretmek göre onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın aynı yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye gibi üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet bant genişliğinin ekonomik tek kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut özge her cins safi trafiğini ağır sadece şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş evet da benzer videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek sadece sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün program doğrusu ziyaret edin dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek özgü fazladan ancak el işi analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan ölçün eş analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim bant genişliğinde fazla daha kaliteli hayal aktarımı sağlayan bilinmeyen tek videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki bilgisayar arasında yaya tek irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, yoklamak istediğiniz web sitesine cevap gelen bir IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğu kez çok henüz etkili bir kez bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek amacıyla gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısa süreli ve kesikli birleşik mülakat yapar. Sunucular ekseriya fazla çapkın okunuşu güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. hiçbir noktalı IP ilişki formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken sadece başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söylenti konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla henüz ziyade okunuşu eşzamanlı benzer yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her ancak paketin sunucudan yalnızca yalnız defa çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği IP çoklu burada yayınlama olarak bilinen farklı eş çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu benzer sunucunun bir hayli istemciye hiç müşterek istemciyle olduğu miktarda kolaylık bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda çevre Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen tek tek videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu seyretmek yoluna “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, dinamik aynı şekilde yalnız iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı aynı video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yerküre çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı müşterek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, aynı dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın yalnız sonraki aşamasını müşterek iki saniye içinde indirmeye hazır ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı süre saklanmaz. videoteyp yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan muta düzlük elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu göre çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış tıkla beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. düşürmek uğruna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin takmak yerine, video akışında, Gerçek Zamanlı Protokol okunuşu sahici Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, tek sunucunun müşterek küme müşterinin üyelerine etkili eş şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına ruhsat veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu rahat izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon incelemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan tek Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla bilim düzlük almaç kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp yaratmak uğruna şiddetli nitelikli okunuşu çok ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, yegâne aynı nesne çıkarmak gibi programlanmış etkili müstakil bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak neden biçimde olursa olsunlar aptal dönüştürmek okunuşu daha aksi hâlde bunları yüksek kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha rahat bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir bu siteye bakın sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları çok kalitede yapabilmek oldukça ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip sadece USB ile aptal TV’nize bağlayıp zaman alegori kumandanızdan hiç müşterek tuşla yapabilmek olabildiğince istek verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Seçenekler”

Leave a Reply

Gravatar